A mosógép az egyik legnagyszerűbb találmány arra, hogy rengeteg időt és energiát spóroljunk meg ruháink tisztántartása érdekében, és mára már el sem tudnánk képzelni az életünket nélküle. Meghibásodása kellemetlen pillanatokat okozhat, és bizony mélyen a pénztárcánkba kell nyúlni, ezért ügyeljünk arra, hogy tisztán tartsuk, hogy sokáig tudjanak minket szolgálni a lehető legmegfelelőbb módon.
Rendszeres karbantartásukkal megakadályozhatjuk a működési problémákat, amelyeket egyszerű el tudunk kerülni. Ilyen lehet a mosószer lerakodása, amely viszont a frissen mosott ruhának iskellemetlen szagot kölcsönözhet. Vannak speciális, kifejezetten mosógép tisztításra szolgáló szerek, de használjunk inkább olcsóbb és környezetkímélőbb megoldást. Használjunk trisót, amelynek vízlágyító és zsíroldó hatása is van, és segít megszabadulni a lerakodott mosószertől. Töltsük tele a mosószer adagolót, majd egy 95 fokos programmal mossuk át mosógépünket. A tisztítás után mindenképpen indítsunk el egy üres programot, hogy a feloldott lerakódások könnyedén távozhassanak.
A mosószer adagolóban lerakódott mosószer, amely nyálkás és kellemetlen szagú réteget eredményezhet. Könnyedén megszabadulhatunk tőle az ecet nevezetű csodaszerrel, amelybe nagyjából egy órára áztassuk be az adagolót, majd kefével dörzsöljük le, az alkatrész méretéből adódóan egy régi fogkefe a legjobb eszköz ezen műveletre. A makacsabb lerakodások eltávolítására a legjobb súrolószer a konyhasó, amelyben egyben fertőtlenít is.
Amint minden lehetséges módon kitakarítottuk, felfrissítettük mosógépünket, de úgy látjuk, hogy még mindig nem stimmel vele valami, és szokatlan hangokat hallunk, netán még a víz is szivárog belőle, akkor más helyen kell keresni a probléma forrását. De erre is van megoldás. Minden mosógép alján van egy díszcsík vagy egy kör alakú bemenet, ahol a mosógép szűrőjét találjuk. Ezt is érdemes kitakarítani, mert a ruhában felejtett papír zsebkendő, hajszálak vagy a leszakadt gombok itt akadnak fenn. Az ecetes víz ennek a tisztítására is megoldás nyújt.
Egy kategóriáról még nem esett szó, mégpedig a szárítógépről, amelyek ugyanúgy igénylik a karbantartást, mint vizes testvéreik. A szárítógép külső felületének tisztításához szappanos vizet vagy mikroszálas törlőkendőt használjunk. Ami azonban a legfontosabb, az a szárítógép szűrője, amelyek minden szöszt összegyűjtenek, így a ruhák kipakolása után nedves ronggyal törüljük át. Ugyanígy a gép hátulján lévő légszívó rácsról porszívóval távolítsuk el a bolyhokat.