1. Milyet is vegyek?
Alapvetően 3 típusú klímaberendezést különböztetünk meg: léghűtő, a split és a mobil klíma rendszereket.
- Léghűtő: Akkor érdemes ezt a verziót választani, ha csak egy kisebb helyiséget szeretnék lehűteni. Mindez azonban csak addig hatásos, amíg a jégakku fel nem olvad, ellenben ez az eszköz ideális azoknak, akik nem bírják a hagyományos klímát.
- Mobil klíma: A nevéből adódóan nem igényel fix beszerelést, és magasabb igényeket is kiszolgál, mint a léghűtő, ellenben ne feledkezzük meg arról, hogy a mobilklímánál is meg kell oldani a helyes kivezetést.
- Split klíma: Megoldást jelent a hosszútávú hűtésre, melyet kisebb és nagyobb szobákban egyaránt el lehet helyezni, azonban beszerelésükhöz már szakember segítségére van szükség. Egyik nagy előnyük az említett klímáknak, hogy rendkívül esztétikusak és csendesen működnek.
A split klímákon belül megkülönböztetünk még inverteres és nem inverteres készüléket. Az inverteres klímák tudják szabályozni a teljesítményt, és az adott terheléshez mérten igazodik a működése, ennek megfelelően csak annyit hűt, amennyit ténylegesen szükséges. Ezzel szemben a nem inverteres klímákat ki-be kell kapcsolni, ami viszont lerövidíti a berendezések élettartamát.
2. Hűtési hatékonyság
Ellenőrizzük a klíma hűtési hatékonyságát, amelyre az EER jelzés utal. Hűtési hatékonyság az mely az egységnyi villamosenergiából előállított hűtőteljesítményt adja meg.
3. Figyelem a szűrőkre
A klímaberendezések nem friss levegőt fújnak a helyiségbe, hanem az ott lévő levegőt hűti, megszűri és azt forgatja. Ügyelnünk kell arra, hogy ebben a zárt rendszerben a baktériumok könnyen elszaporodnak, ezért figyeljünk a szűrők tisztítására, hogy a gombák és vírusok elszaporodását megelőzzük.
4. Hűvös legyen ne pedig zaj
A klímaberendezés zajszintjét is ellenőrizze le, mert hiába lesz kellemes hideg, ha a légkondicionáló zaja élvezhetetlenné teszi a helyiségben való tartózkodást.
Bővebben a termékekről